Květinová dekorace do okna

Obtížnost Náročná

Délka 45-60 minut

Typ aktivity Časově náročné

Sezóna Jaro,Léto

Příležitost Den matek,Jiné,Svátky

Vhodnost Bez limitu

Místa Vnitřní

Nástroje

čtvrtky

krepový papír

barevné papíry

šablony

nůžky

lepidlo

provázek

obrázky z raznic

Cíl

Ozdobte si okna krásnou barevnou jarní dekorací, bude zapotřebí zručnost, ale výsledek bude stát za to. Do kruhu si zavěsíme kytičku a kruh dále vyzdobíme, ale uprostřed může být třeba i ptáček či něco jiného. Výrobek může udělat radost maminkám, babičkám k svátku či k jiné příležitosti.

Intergenerational benefits

Understanding and relationship building

Understanding and relationship building

The activity promotes the understanding and appreciation of the attitudes, opinions, and experiences which different generations bring to the relationships, understanding and avoiding generational stereotypes and fostering tolerance of different lifestyles and an appreciation for cultural heritages, traditions and histories.

Intergenerational learning and skill sharing

Intergenerational learning and skill sharing

The activity promotes learning and skill sharing among younger and older generations. It involves the sharing of positive resources that the young and old have to offer each other, especially the experience with novelties of modern times and valuable life lessons as well as cultural and familiar traditions.

Health and wellbeing

Health and wellbeing

The activity promotes physical and mental well-being. It has a positive impact on the quality of life (feeling of self-worth and a reduction in loneliness and isolation, promotion of physical and cognitive activity).

Personal impact

Personal impact

Developing soft skills (like empathy, confidence, communication abilities, learning skills) and developing their own strengths and talents.

Cognitive skills

Cognitive skills

Supporting mental / brain-based skills we need to do anything from the simplest to the most complex tasks:perception, attention, memory, motor skills, language, visual and spatial processing, executive functions.

Community involvement

Community involvement

The activity increases confidence and involvement within the community. It offers a starting point that could have a positive impact within the community.

Kroky

  1. Nejdříve si z papírového kartonu vyrobíme šablonu pro korpus na věnec. Kružítkem namalujeme kruh o poloměru cca 7 cm a kolem něj další větší kruh se stejným středem o poloměru cca 10 cm.
  2. Vystřihneme vzniklý věnec. Podle šablony obtáhneme věnec na čtvrtku a vystřihneme.
  3. Z vybrané barvy krepového papíru si vystřihneme dlouhý cca 3 cm široký pruh. Barevným pruhem obtočíme korpus věnce kolem dokola a na konci zalepíme.
  4. Dále si z kartonu vyrobíme šablony květu a listů tulipánu (či jiné květiny, motivu). Namalujeme si jejich tvar a vystřihneme.
  5. Na barevný papír podle šablon 2x obtáhneme každý tvar a vystřihneme.
  6. Bavlnku (nit, tenký provázek) vlepíme mezi 2 stejné květy a 2 dvojice listů, aby nám vznikl tulipán, z jehož květů a listů vyčnívají konce bavlnek.
  7. Krepový věnec ozdobíme z obou stran nalepením výseků květin. Pod dvě protější květiny vlepíme vyčnívající bavlnku tulipánu, tak aby byl tulipán umístěn uprostřed věnce na propnuté bavlnce.
  8. Na závěr do vrcholu věnce uděláme kružítkem dírku, kterou protáhneme bavlnku a připravíme si tak ouško pro zavěšení hotového věnce.
Zobrazeno: 12x

Podobné aktivity