Kytička z roličky

Obtížnost Střední

Délka 45 minut

Typ aktivity Základní

Sezóna Jaro,Léto

Příležitost Den matek,Jiné,Svátky

Vhodnost Bez limitu

Místa Vnitřní

Nástroje

rolička od toaletního papíru

barevné papíry

lepidlo

nůžky

tužky

šablony

Cíl

Roličky od toaletního papíru jsou vděčným materiálem pro hravé tvoření, dají se z nich vykouzlit opravdu hezké věci. Podpoříme myšlenku recyklace, že některé věci se dají i dále použít. Vyrobit si můžete kytičku pro radost mamince, babičce k svátku, anebo s ostatními nechat rozkvést louku.

Intergenerational benefits

Understanding and relationship building

Understanding and relationship building

The activity promotes the understanding and appreciation of the attitudes, opinions, and experiences which different generations bring to the relationships, understanding and avoiding generational stereotypes and fostering tolerance of different lifestyles and an appreciation for cultural heritages, traditions and histories.

Intergenerational learning and skill sharing

Intergenerational learning and skill sharing

The activity promotes learning and skill sharing among younger and older generations. It involves the sharing of positive resources that the young and old have to offer each other, especially the experience with novelties of modern times and valuable life lessons as well as cultural and familiar traditions.

Health and wellbeing

Health and wellbeing

The activity promotes physical and mental well-being. It has a positive impact on the quality of life (feeling of self-worth and a reduction in loneliness and isolation, promotion of physical and cognitive activity).

Personal impact

Personal impact

Developing soft skills (like empathy, confidence, communication abilities, learning skills) and developing their own strengths and talents.

Cognitive skills

Cognitive skills

Supporting mental / brain-based skills we need to do anything from the simplest to the most complex tasks:perception, attention, memory, motor skills, language, visual and spatial processing, executive functions.

Community involvement

Community involvement

The activity increases confidence and involvement within the community. It offers a starting point that could have a positive impact within the community.

Kroky

  1. Na zelený papír si obyčejnou tužkou namalujeme obdélník, jehož velikost bude vycházet z velikosti ruličky. (Ruličku můžeme rozstřihnout, narovnat a vyrobit si tak šablonu.)
  2. Obdélník vystřihneme a nalepíme na ruličku, vyrobíme stonek květiny. Dále si vyrobíme šablony listů a květů. Na čtvrtku si tužkou namalujeme tvar listů květiny, větší a menší květ a kolečko.
  3. Vše vystřihneme. Podle šablon si na zelený papír obkreslíme listy, vystřihneme je a nalepíme na spodní část oblepené ruličky.
  4. Na barevnou čtvrtku obkreslíme podle šablony větší květ. Menší květ namalujeme na barevný papír jiné barvy, aby květy kontrastovaly.
  5. Stejně tak si obkreslíme kolečko na kontrastní barevný papír. Vše vystřihneme a slepíme květ dohromady.
  6. Na větší květ nalepíme menší a doprostřed nalepíme kolečko. Celý slepený květ pak nalepíme na ruličku nad listy.

Klíčová slova

Zobrazeno: 11x

Podobné aktivity